Our range of products include plain kota doriya fabric for saree, plain kota doriya sarees and kota doria plain saree.
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya Saree |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Color | Yellow |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Color | Green |
| Blouse Length | 1 mt |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Hand Wash, Machine Wash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
| Blouse Type | Printed |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Blouse Length | 1 Mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Color | Red |
| Blouse Length | 1 Mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 Mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Color | Green |
| Blouse Length | 1 Mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Color | Orange |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Color | Grey |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 595 / Piece Get Latest Price
| Brand | Bhkp |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Material | Kota Doriya |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
Arun Chhipa (Manager)
Bagru Hastkala Printers
Laxminath Chok, Chhipo Ka Mohalla, Bagru, Jaipur - 303007, Rajasthan, India